Valve na E3 2012 neoznámí nic nového, ani Half-Life 3

Update: Této informace se až několik týdnů po zveřejnění chytnul prestižní magazín PC Gamer, což by obyčejně nebylo nic zvláštního, nebýt jednoho, zdánlivě bezvýznamného dodatku:

Wait a minute… “Half Life 3?” Is that Gabe’s new name for Half Life 2: Episode 3? Guess we’ll find out soon enough. Not as soon as E3 though, which kicks off in about a month.

Jak to vypadá, PC Gamer se pouze pozastavuj nad výrazem Half-Life 3, ale co má znamenat: „Hádáme, že to zjistíme dost brzy“. Nezdá se nám, že by něco takového hádali jenom tak. Že by PC Gamer věděl něco víc? Zdá se nám to docela pravděpodobné. Hádáme, že to zjistíme brzy…

Původní zpráva: Když se ukázalo, že se Valve objeví na letošní E3 (začátek června), všichni tak nějak čekali, že by už mohli konečně oznámit nový Half-Life. Jak to tak ale vypadá, žádný HL nebude, stejně jako žádné jiné oznámení něčeho nového. Když uživatel Steam fóra napsal krátký mail Gabeu Newellovi s tím, že pokud oznámí HL3, bude nejšťastnější člověk na planetě, dostal bohužel odpověď, jež potěší asi málokoho. V překladu zní následovně:

“Na E3 nic neoznámíme. Opravdu ne. Neoznámíme Half-Life 3, ani Portal 3, ani Left 4 Dead 3. Chystáme se ukázat věci, o nichž už všichni dávno vědí.“

Ze začátku se zákonitě objevovaly názory, že může být mail fake, ale brzy jeho pravost potvrdil sám Gabe. Takže, stručně řečeno, z hlediska Valve her a především Half-Life série pro jistotu v rámci E3 s níčím nepočítejte. I když, v případě Valve jeden nikdy neví. Sám Gabe si dost často hraje se slovy, takže jeho prohlášení může mít i nějaký skrytý význam. Je třeba možné, že Gabe bere nový HL za již oznámenou hru (HL2: Episode Three byla fakticky vzato dávno oznámena, což dokazují i tři artowky na našem webu), stejně tak to může mít úplně jiný význam. Zároveň to ale žádný dvojsmysl skrývat nemusí. Čet aby se v tom zase vyznal. Každopádně, navzdory této negativní zprávě máme pocit, že brzo nás v souvislosti s HL stejně něco čeká. Když už Valve očividně začíná o pokračování „otevřeně“ mluvit, mohlo by to něco znamenat.
 

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Herní obchod

Nenechte si ujít jedinečné akce a slevy v herních obchodech Xzone a JRC!