Sillmen je hloupý. Ale v AHA! by se uživil

O hrách už sice delší dobu nepíšu, scénu však sleduji i nadále, a tu a tam si rád nějakou věc zahraju. Neminula mě proto kauza (tedy spíš tak trochu nafouknutá bublina) kolem české hry Numen. Nechci na těchto několika málo řádcích opakovat a komentovat to, co už udělala řada lidí přede mnou. Spíš bych se rád zastavil u faktu, který by mě, pakliže bych v takovéto kauze byl zainteresován, namíchnul asi nejvíc.

Honza Doskočil alias JD z Tiscali Games byl Davidem Sillmanem z Bonuswebu v onom několikrát skloňovaném článku označen za někdejšího předáka české warez scény. A ačkoliv byl ten kvalitativně hodně pokulhávající elaborát hlavně o Martinu Holasovi a jeho provinění, nějak podivně (a nebo ne?) se to celé stočilo právě k šéfredaktorovi Tiscali Games. Autor článku při citacích vycházel z postů na jeho Twitter profilu, navíc si vybral jen ty, které mu hrály do noty (rozuměj objektivnost měla k tomuhle faktu asi tak daleko, jako Sillman do investigativního oddělení Rádia Česko), ověřování si faktů ze dvou a více zdrojů by asi byl pro Sillmena jako házení hrachu na zeď. V článku nechyběla ani Doskočilova fotka. Na pranýř s ním, holomkem!

Říká se tomu vytváření negativního mediálního obrazu. Ono to jde lehce, když má Bonusweb za zadkem velký mediální dům v podobě Mafry, resp. zpravodajského portálu iDnes.cz. Tamní středeční vedoucí vydání byl patrně na barbiturátech, jinak by na homepage mezi čtyři nejvyšší pozice nenacpal tuhle zpravodajsky nevyváženou obludnost.

Přestože posléze některý z editorů iDnes zasáhl, a několik „mimóz“ z článku odstranil, x dalších jich tam zbylo. Stavět na vodě, to není žádné velké umění. Ale co bychom chtěli od drahnou dobu bulvarizujícího se serveru.

Teď je jen otázka, zda na Sillmena (studenta, ehm, masové, ehm, komunikace, jak jsem se na jeho blogu dočetl) podat žalobu. Když se podíváme kolem sebe, každá druhá hvězdička se soudí za to či ono. A většinou to není moc platné. Takže – co na to jít od lesa? Přestože nejsem zrovna velký fanda Martina Michala (vlastně ho nesnáším), manžela Heleny Vondráčkové (tu taky), který založil web galerieprolhanych.cz, v tomhle ohledu bych si jeho nápad půjčil. A Sillmen by šel na paškál jako první! A nebo ho angažujte v AHA!, prý tam pořád někoho sháněj…

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Herní obchod

Nenechte si ujít jedinečné akce a slevy v herních obchodech Xzone a JRC!

guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments