Podpořte zajímavé Half-Life projekty ve službě Steam Greenlight

Greenlight, nová služba na hodnocení her, jež se s patřičným počtem kladných hlasů mohou dostat mezi hry nabízené na Steamu, po počátečních problémech běží naplno, a nabízí velké množství lákavých a zajímavých projektů. Mezi nimi nechybí ani pár kousků ze světa Half-Life, které mají za cíl vyrůst z pouhé modifikace v soběstačný titul. A protože všechny vypadají nesmírně působivě, byly by škoda je přehlížet a nedat jim palec nahoru.

Nejvýznamnější, nejslavnější a nejúspěšnější je určitě Black Mesa: Source, kompletní remake původního Half-Life, doplněný o nové lokace, dialogy, soundtrack a výdobytky Source enginu. Jenom ten Xen a multiplayer bude z počátku chybět. Black Mesa sice vychází už 14. září, ale pořád bude spadat do sekce módů, takže nemůžeme čekat třeba kdovíjak pohodlné aktualizace, a nakonec ani achievementy, a vůbec všechny výhody klasických Steam powered her, nemluvě o nutnosti vlastnit alespoň jednu hru z tohoto seznamu. Pokud však Black Mesa obdrží 100% kladných hlasů (zatím má suprových 41%), stane se z ní plnohodnotný, ale stále bezplatný Steam titul, jenž v sobě ponese achievementy, cloud synchronizaci uložených her a okamžité možnosti updatů a aktualizací.

Další lákavý fanouškovský projekt je Lost Story: Last Days of Earth. V něm můžeme zažít události před a těsně po sedmihodinové válce, tedy invazi sil Combine na Zemi. Podle screenshotů by mělo jít o nesmírně atmosferifckou a ponurou záležitost, které není problém uvěřit, že přesně takhle mohlo období sedmihodinové války vypadat. Zatím obdrželo Lost Story jen 6% kladných hlasů, ale dosažení 100% by bylo určitě fajn, koneckonců by stále šlo o bezplatnou hru.

Třetí a zatím poslední mód, jenž bych rád zmínil, je Wilson Chronicles. I když zatím projek dosáhl pouhého 1% kladných hlasů, i tak podle mě vypadá velmi nadějně. Jasně, na první pohled se to podobá Black Mesa: Source, i Wilson Chronicles se koneckonců odehrává v nechvalně známém komplexu, ale tím ta podobnost končí. Autoři totiž mají v rukávu především nový příběh, pojednávající o majorovi Darrenovi Wilsonovi, pracujícímu v bezpečnostním oddělení Black Mesy. I on se musí vypořádat s následky Resonační kaskády, takže v jeho roli musíte především přežít a dostat se do bezpečí. Autoři navíc už nyní uvolnili ke stažení působivou demoverzi. Pokud by se z tohoto módu stala soběstačná hra, bylo by to určitě jenom ku prospěchu věci. Stejně jako výše zmínění kolegové.

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Herní obchod

Nenechte si ujít jedinečné akce a slevy v herních obchodech Xzone a JRC!