Heroes of Might and Magic III se dočkal nového hradu

Už je to 25 let, co poprvé vyšel třetí díl slavné tahové strategie „Heroes of Might and Magic”. Původní verze obsahovala pouze kampaň Restoration of Erathia. Kompletní edice je obohacena o další dva datadisky Armageddon’s Blade a The Shadow of Death. Od té doby nevyšlo žádné oficiální rozšíření, pouze fanouškovské modifikace.

Horn of the Abyss

Mnoho pamětníků a aktivních hráčů zná staré dobré Heroesy. Spousta z nich ale zná pouze klasickou verzi, maximálně edici s dvěma rozšířeními. Od té doby vyšly dvě fanouškovské modifikace. Herní modifikace Wake of Gods byla vydána v roce 2001 a změnila některé prvky hry.

Původní hra obsahovala pouze osm hradů. V kompletní edici byla přidána devátá frakce Conflux. Další dva hrady přibyly ve Fan módu HotACove a nyní i Factory. Zatímco Cove byla dostupná od začátku, Factory přišla až s novou verzí 1.7.0. na konci prosince 2023.

Factory už mělo být přístupné společně s Cove, ale z časových důvodů se do základní verze hry nedostalo. Samotný update přináší novou kampaň, několik scénářů, úpravy editoru map a doprava vzducholodí. Modifikaci lze stáhnout na stránkách autorů tohoto datadisku.

Nová herní frakce Factory

Nový update přináší kromě frakce Factory také nový typ země zvané „Wasteland”, což znamená v češtině pustina. Jak typ země, tak i samotný hrad se inspiroval z předchozího dílu Heroes of Might and Magic II.

Seznam nových jednotek v hradu Factory:

  • Tier 1: Halfling – Halfling Grenadier
  • Tier 2: Mechanic – Engineer
  • Tier 3: Armadillo – Bellwether Armadillo
  • Tier 4: Automaton – Sentinel Automaton
  • Tier 5: Sandworm – Olgoi-Khorkhoi
  • Tier 6: Gunslinger – Bounty Hunter
  • Tier 7: Couatl – Crimson Couatl
  • Tier 7: Dreadnought – Juggernaut

Do hradu se konečně vrací hobiti! V předchozím díle patřili do frakce Wizard, nyní se vrací do nové frakce Factory. Hobiti jsou průměrnou jednotkou na své úrovni, ve vysokém počtu dokáží pořádně zatopit protivníkům, jelikož jim ruší obranu.

Druhou jednotkou jsou mechanici. Ti mohou zaútočit na dvě políčka, stejně jako draci. Mechanici mají schopnost léčit stroje, takže v případě Juggernauta se jedná o velmi dobrou symbiózu.

Třetí jednotkou jsou pásovci, ale patří k suverénně nejméně užitečným jednotkám frakce i hry. Účinní jsou pouze na začátku hry.

Čtvrtou jednotkou jsou mechaničtí automatoni. Ti jsou naopak rychlí i silní, lze je využít i k sebevražedným úkolům. Na úrovni Tier 4 patří k nejdražším jednotkám z celé hry.

Na páté úrovni jsou píseční červi. Jako první jednotka má schopnost shromažďovat sílu z mrtvol okolo a navýšit si tak celkovou útočnou sílu. Píseční červi se mohou podkopávat bojištěm, což odemyká řadu nových strategických možností.

Na šesté pozici najdete pistolníky, jednotky inspirované pistolníky z divokého západu. Na šesté úrovní disponuje nejvyšším útočným číslem a oplácí dálkové útoky, nicméně má nejnižší zdraví ze všech. Při špatné obraně se může stát velice snadnou kořistí nepřátelských jednotek.

Novinka

Konečně se dostáváme k poslední úrovni jednotek nové frakce. K dispozici jsou poprvé vůbec hned dvě jednotky této úrovně v jednom hradu. Jedná se o opeřené draky a steampunkový stroj Dreadnought.

Druhá zmiňovaná jednotka má srovnatelné atributy s andělem, ale vylepšená jednotka (Juggernaut) už nepatří k nejsilnějším. Jednotky jsou to pomalé, ale mohou útočit na plochu před sebou. Okřídlení draci spadají ve své úrovni do podprůměru. Výhodou těchto okřídlených opeřenců může být vysoká rychlost.

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Herní obchod

Nenechte si ujít jedinečné akce a slevy v herních obchodech Xzone a JRC!

guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments