Festival her, sci-fi a fantasy PragoFFest 2015 již na konci ledna

Hráči videoher a stolních her si užijí několik desítek konzolí, počítačů a stolů na největším pražském festivalu popkultury od 29. ledna do 1. února 2015. Modrá škole na Hájích přivítá také fanoušky sci-fi, fantasy a hororu v seriálech, filmech, anime, comicsech, knihách a hrách. Pořady Českého Craftconu navštíví příznivci YouTube scény a Minecraftu.

Návštěvníci čtyřdenního festivalu si mohou zahrát pestrý výběr her – od videoher přes hudební, taneční, deskové, karetní, miniatur až po hry na hrdiny. Je připravován bohatý přednáškový a diskusní program o videohrách (GameLine a LegendCon). Chybět nebudou besedy a autogramiády s osobnostmi videoherní a YouTube scény (Český Craftcon) ani prestižní turnaje o ceny. Úvodní turnaj Mistrovství ČR v počítačových hrách se bude hrát v League of Legends o 10 tisíc Kč. V programu je i přednáškový program pro hráče válečných her miniatur WarGameCon a pořady pro hráče RPG. Nezávislí vývojáři her představí svou práci v několika předváděcích stáncích.

„Účast a spolupráci potvrdili videoherní partneři BenQ, Cenega, Comgad, Conquest Entertainment, Gamlery, Level, LYNX, Microsoft, Playzone, program o League of Legends připraví TryHard.cz,“ uvedl hlavní organizátor festivalu Václav Pravda.

Videoherna nabídne minimálně 40 počítačů HAL3000 a LYNX, 20 počítačů Muzea videoher a minimálně 40 konzolí. Deskoherna nabídne přes 20 herních stolů.

Fanoušky sci-fi čekají pořady o Star Wars, Star Trek a Stargate, Červeném trpaslíku a dalších SF fenoménech. Fanoušci Japonska, mangy a anime nepřijdou zkrátka díky programu Advík Zima.
Knihovna se věnuje literární fantastice. MoveCon je pro ty, kdo se chtějí naučit základy tanců, bojových umění a šermu. Dalšími programovými liniemi jsou například ComicsCon a Harry Potter & Fantasy.
Ve speciálním programu lze najít kostýmovou soutěž CoFFplay, výstavu obrazů, pojízdnou knihovnu a mnoho dalšího.

Další informace o programu a možnost nákupu vstupenek naleznete na stránkách www.pragoffest.cz.

O PragoFFestu

PragoFFest vznikl v roce 2010 rozšířením tradičního Pragoconu (od 1997) o bohatý videoherní program a zajištěním lepší organizace a služeb (včetně občerstvení a ubytování). Festival pořádá neziskové občanské sdružení SFK Avalon, pořadatel série FFestivalů, ve spolupráci s fanouškovskými komunitami a kluby, ale i s profesionálními partnery.

První PragoFFest v roce 2010 navštívilo přibližně 800 účastníků, druhý 1400, třetí přes 2000 a čtvrtý přes 2400, s rostoucí spokojeností. Pátý PragoFFest byl dosud největší, navštívilo ho přes 3000 fanoušků a hráčů.

Další informace o programu naleznete na stránkách www.pragoffest.cz

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Herní obchod

Nenechte si ujít jedinečné akce a slevy v herních obchodech Xzone a JRC!

guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments