Counter-Strike: Global Offensive na cestě

Věřte tomu nebo ne, je to tak. Ačkoliv Valve nepřestane s podporou Counter-Strike: Source, po několika letech nás čeká další díl, s podtitulem Global Offensive. A co víc, kromě PC/Mac je vyvíjen i pro Xbox 360 a PlayStation 3. Zní to sice šíleně, ale skutečnost je taková.

Důležitější však je, co Global Offensive nabídne. V první řadě můžeme čekat pozměněné a rozšířené zbraně včetně několika nových kvérů, a také nové typy granátů. Z hlediska map se těšte především na klasické a léty prověřené kousky, jako třeba de_dust nebo cs_office. Mapy však budou minimálně v případě konzolových verzí upraveny pro jejich potřeby, tudíž zmizí např. nemálo užších chodeb.

Pokud jde o další herní principy, Global Offensive obsáhne nový match making, přepracovaný systém peněz, nové herní módy, a mnoho dalšího, přičemž hra poběží na nejnovější verzi Source enginu, disponující třeba plně prostřelitelnými stěnami. No a na závěr ještě datum vydání, které zatím zní „někdy v průběhu roku 2012“, ale ne krabicově, nýbrž skrz digitální distribuci, konkrétně Steam, Xbox LIVE a PlayStation Network. No a na úplný závěr, web magazínu PC Gamer zveřejnil dva menší screenshoty z mapy cs_office.

A ano, opět nejde o novinku k TF2, ale Counter-Strike je Counter-Strike, v jeho případě (a vlastně v případě všech her od Valve), nám to nedá a musíme o ní informovat.

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Herní obchod

Nenechte si ujít jedinečné akce a slevy v herních obchodech Xzone a JRC!