5 nejlepších her za rok 2023 podle společnosti Metacritic

Internetový agregátor recenzí Metacritc shromažďuje jednotlivé recenze vybraných produktů, z nichž pak stanoví výsledné skóre. Jelikož se nacházíte na stránkách zaměřující se na hry, připravili jsme pro vás žebříček TOP 5 her minulého roku. Určitě jste netrpěliví, které herní tituly ovládly na základě recenzí rok 2023. Níže se také dozvíte, jakým způsobem Metacritic udává celkové hodnocení.

Metacritic

Společnost Metacritic založili v roce 2001 Marc Doyle se svou sestrou Julii Roberts a spolužákem Jasonem Dietzem. Od roku 2022 patří stránky společnosti Fandom Inc. Metacritic se zaměřuje na hudební alba, videohry, filmy, televizní pořady, DVD a dříve i knihy.

Jednotlivé recenze se sčítají a poté zprůměrují. Někteří autoři recenzí však mají o něco vyšší váhu než jiní. Metacritic zároveň nezveřejňuje váhu jednotlivých recenzentů. Od roku 2018 začalo označování jednotlivých titulů nálepkami. V případě her, se tedy jedná o nálepku „Must-Play”, tedy videohry se skórem 90 a vyšší. Další podmínkou je minimálně 15 recenzí.

Bodový index

Nyní se pojďme podívat na pět nejúspěšnějších her na základě recenzí za rok 2023

1. Baldur’s Gate 3 (PC, PlayStation 5, Xbox Series X)

Metascore – 96 % (119 recenzí)

Uživatelské skóre – 8.9 (15 993 recenzí)

Celkové umístění – 20. místo

Třetí díl veleúspěšné RPG série měl před sebou velmi těžký úkol, když se vývojáři belgického studia Larian snažili navázat na své předchozí úspěchy. Baldur’s Gate 3 se stala nejlepší hrou roku 2023 a patří mezi nejlépe hodnocené hry vůbec.

2. The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom (Nintendo)

Metascore – 96 % (156 recenzí)

Uživatelské skóre – 8.4 (12 095 recenzí)

Celkové umístění – 28. místo

Další titul epického dobrodružství vyšlo v první polovině loňského roku a v mnoha ohledech překonal předchozí díl Breath of the Wild z roku 2017. Na svého předchůdce navazuje skvělým příběhem, bohatým otevřeným světem a nebezpečně návykovou zábavou.

3. Metroid Prime Remastered (Nintendo Switch)

Metascore – 94 % (100 recenzí)

Uživatelské skóre – 8.7 (1 374 recenzí)

Celkové umístění – 56. místo

Znovuzrozená klasika se dočkala pozitivních ohlasů, když se umístila na třetím místě. Zahrajte si na intergalaktického nájemného lovce jménem Samus Aran. Zažijte dobrodružství z pohledu první osoby s vylepšeným grafickým a zvukovým doprovodem.

4. Resident Evil 4 (PC, PlayStation 4/5, Xbox Series X, iOS)

Metascore – 93 % (132 recenzí)

Uživatelské skóre – 8.0 (6 209 recenzí)

Celkové umístění – 115. místo

Remake původního Resident Evil 4 z roku 2005 poskytne hráčům lepší grafiku i hratelnost, aniž by zasahoval do původního scénáře. Jako agent Leon S. Kennedy bude vašim úkolem odcestovat do Evropy a zachránit prezidentovu dceru. Záchranná mise se ale zvrtne v čistý boj o přežití.

5. Super Mario Bros. Wonder (Nintendo Switch)

Metascore – 92 % (135 recenzí)

Uživatelské skóre – 9.1 (2 032 recenzí)

Celkové umístění – 138. místo

Další titul z herního světa Super Maria. Vyberte si jednoho z hrdinů a vydejte se vstříc dobrodružství z prostředí Květinového království. Do dobrodružství se k vám mohou připojit až tři další hráči, a to lokálně nebo i online.

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené se štítky , , , , , , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Herní obchod

Nenechte si ujít jedinečné akce a slevy v herních obchodech Xzone a JRC!

guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments